Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci termin drag queen stał się bardzo popularny i rozpoznawalny, a także coraz więcej osób zaczęło się z nim identyfikować. Jest to jeden ze sposobów na wyrażenie siebie, wyrwanie się z nudnej rzeczywistości, pokazanie się z innej, niecodziennej strony. Drag jest sztuką, to kreowanie zupełnie nowej postaci, nie chodzi tu tylko o makijaż i ubiór, ale i sposób mówienia, zachowania czy nawet chodzenia.
Kim Chi
Kim Chi, a właściwie Sang-Young Shin to południowokoreańsko-amerykańska drag queen, znana głównie z udziału w 8. sezonie RuPaul’s Drag Race, gdzie udało jej się dotrzeć, aż do finału. Swoją przygodę z drag queen Shin rozpoczął już w 2012 roku, mając 25 lat. Kim Chi opisuje jako uroczą, szaloną, odważną, nieco dziwną i egzotyczną, przypominającą postać z anime w prawdziwym życiu. Kim Chi, ta nazwa zapewne każdemu kojarzy się z jednym z najpopularniejszych koreańskich przystawek składających się z fermentowanych warzyw i taki właśnie był zamiar. Według Shina imię to jest strzałem w dziesiątkę – pokazuje skąd pochodzi, a jednocześnie brzmi kobieco i delikatnie.
NANA
Od swojego debiutu w 2007 roku Nana aktywnie występuje na przeróżnych scenach Korei Południowej, Japonii oraz Chin. Pomimo swojej niezbyt kolorowej przeszłości (w Korei Południowej środowiska LGBTQ+ nie są powszechnie akceptowane, a osoby „wyróżniające się spośród tłumu” bardzo często spotykają się z odrzuceniem, a nawet potępieniem). Nana otwarcie mówi o swoich uczuciach i seksualności, pomagając tym samym innym ludziom, którzy zmagają się z brakiem akceptacji i samotnością. Jest również dobrą znajomą k-idola – Hollanda, wystąpiła nawet w teledysku do jednego z jego utworów – I'm Not Affraid, w którym to mężczyzna śpiewa o pokonaniu strachu związanego z jego orientacją seksualną.
Soju
Tony Hyunsoo Ha urodził się 12 maja 1991 roku w Seulu, a w wieku 10 lat wraz z rodziną zamieszkał w Ameryce. Swoją przygodę z drag queen oficjalnie rozpoczął w wieku 21 lat, zaczynając jako Soju Love, później skracając po prostu do Soju – najpopularniejszego koreańskiego alkoholu. Największą sławę przyniosły mu filmiki – recenzje na YouTube, w których oceniał kolejne sezony RuPaul’s Drag Race, ostatecznie biorąc udział w 11. edycji programu. Oprócz występów na scenie Soju zajmuje się również muzyką – regularnie wydaje utwory, a najpopularniejszy z nich – K-Pop Idol Reject powstały przy współpracy z beauty youtuberem Edwardem Avilą, ma już ponad 330 tysięcy odsłon na YouTube.
Bambi
Bambi jest jedną z założycielek i członkiń NEON MILK, grupy drag queens prężnie rozpowszechniających wiedzę na temat środowisk LGBTQ+ poprzez np. kanał na platformie YouTube, na którym znaleźć można przeróżne treści – zarówno filmiki makijażowe, jak i typowe „pogadanki”. Bambi porusza ważne treści przeplatając je z żartami, tworząc lekką, przyjazną atmosferę, tak aby każdy mógł poczuć się bezpiecznie – jakby był częścią Neon Milk. W Internecie nie ma o niej zbyt wielu informacji – jedynie te, które sama publikuje na swoich mediach społecznościowych. Artystka bardzo ceni sobie prywatność i ze światem dzieli się tym, co uważa za stosowne.
Znacie jakieś drag queen? Dajcie znać w komentarzach, co o tym sądzicie!
To tyle w dzisiejszym poście, mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam Wam postaci tych niezwykłych osób, które w tych trudnych czasach pełnych niezrozumienia i braku akceptacji zdecydowały się otwarcie mówić o tym kim są, dając tym samym wsparcie i pomoc innym osobom znajdującym się w podobnej sytuacji. Widzimy się w kolejnym wpisie!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz